about banner

Yaşam Boyu Kişisel Gelişim Eğitimi Konularımız

Bilimsel Pozitif Düşünme Gücü:
Son zamanlarda oldukça dikkat çekilen bazılarının gerçekten inandığı bazılarının ise gerçeklik payının dahi olmadığına düşündüğü bir konu. Her ne yönetimi kullanırsak kullanalım pozitif düşüncenin gücü hayatımıza olumlu yansıyacaktır.
Kişisel Farkındalık:
Kurumun Vizyon, Misyon ve Değerleri doğrultusunda çalışanların kendi rolünü ve hedefini anlaması bu hedefe ulaşmak için her bir çalışana düşen görev ve sorumluluklar. Ulaşılacak Kurum hedeflerinin çalışanın özel hayat hedeflerine ulaşmasındaki katkısı. Hizmette mükemmelliğin yolunun kazanan bireylerden geçtiğinin anlaşılması, bunun için doğru ilişki yönetimi ve bu yönde yapılması gerekenlerin yol haritasının katılımcılar tarafından içselleştirilip uygulanması.
Duygusal Zeka:
Günlük yaşantımızda farkında olmadan kullandığımız duygusal zekayı bilinçli olarak harekete geçirmeyi ve geliştirmeyi sağlar.
Motivasyon:
Beynimizin tam kapasiteye çıkmasını ve verimin en üst noktaya ulaşmasını sağlar.
Etkili Konuşma Becerisi:
Bilgilerimiz ne kadar çok ve verimli olsa da etkin konuşma becerisi olmadan maalesef pekte işimize yaramaz. Cümleyi doğru, yerinde ve yanlış anlaşılmalara yol açmadan bilgilerimizle birleştirdiğimizde gerçek etkili konuşmaya ulaşmış oluruz.
Etkileme- İkna Etme:
Kabiliyet olduğunu düşündüğümüz etkileme ve ikna etme aslında düşünce ve duygulara yön verebilme yeteneğidir. Hedeflere ulaşma yolunda fark atıcı bir etken olacaktır.         
Birçok kaynak der ki; beynimiz bir bilgisayardır ve biz onu programlarız. Daha sonra beynimiz, onu nasıl programlıyorsak öyle çalışır. Fakat bilgisayar programlarının kötü bir yanı vardır. Program kodları o kadar karışık ve anlaşılmazdır ki, bir kere programladıktan sonra onu yazan kişin bile düzeltmesi zordur. Bu yüzden daha orta yaşlara bile gelmeden programı tamamlandı sanırız. Aslında bu durum inkâr etsek te çoğumuzda böyledir. İlkokul, ortaokul, lise, üniversite… Kendimizi yeteri kadar geliştirip donanımlı hale getirdiğimizi sandığımız yıllar… Klasik senaryodur aslında bu yaşananlar. Okul biter iş hayatına atılınır ve yıllar boyu yeteceğini düşündüğünüz o koca eğitim yıllarının tek başına yetemediğini görürsünüz. İşte orada eğitimin sadece bir tuğla olduğunu ve kendinizi geliştirerek duvar örebileceğinizin farkına varırsınız.

Yukarı
Yaşam Boyu Kişisel Gelişim Eğitimi Konularımız - KUTLUİZ DANIŞMANLIK ,Eğitim,Danışmanlık,Eğitim ve Danışmanlık,Ankara Eğitim,Ankara Danışmanlık,Ankara Eğitim ve Danışmanlık,Yönetim Eğitimleri,Pazarlama ve Satış Eğitimleri,Yaşam Boyu Gelişim Eğitimleri,Farkındalık Eğitimleri,Kişisel Gelişim Eğitimleri,Ki
Kabiliyet olduğunu düşündüğümüz etkileme ve ikna etme aslında düşünce ve duygulara yön verebilme yeteneğidir. Hedeflere ulaşma
kutluiz-egitim-ve-danismanlik-ankara-egitim-ve-danismanlik-farkindalik-egitimleri-kisisel-gelisim-egitimleri-kisisel-farkindalik-egitimleri-kocluk-egitimleri-iletisim-egitimleri-